Ülkesinde deniz taşımacılığı yapan tek firma olan Ethiopian Shipping Line, (ESL) Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya ve Gürcistan’da liman acentesi olarak Arkas Denizcilik’i seçti. ESL’nin
Batı Akdeniz’de Arkas’ın İtalya’daki ortağı Fratelli Cosulich ile acentelik anlaşması hali hazırda devam ediyor. Doğu Akdeniz ve Karadeniz’de Arkas’ın network’unden yararlanmak isteyen Cosulich’in önerisi ve işbirliğiyle bu ülkelerde de Ethiopian Shipping Line’ın satış acentesi Cosulich, liman acentesi ise Arkas Denizcilik oldu. Arkas Denizcilik şirketin liman acentesi olarak hizmet verdiği ülkelerde gemilerin liman uğrakları ile ilgili hazırlık, başvuru ve resmi işlem süreçlerini yürütecek. Ethiopian Shipping Line, Mekele ve Gambella isimli iki gemiyle Türkiye’de ve Ukrayna’da Derince - İskenderun - Aliağa - Diliskelesi (Efesan-Çolakoğlu- Poliport) - Odessa ve İcdaş limanlarına uğrak yapıyor. 1964 yılında kurulan Ethiopian Shipping Lines, Kuzey Kıta’da ve Akdeniz, Uzak Doğu, Arap Körfezi ve Hindistan Altkıtası rotasında servis sunuyor. Ayrıca çoğunlukla Avrupa’dan Kızıl Deniz ve Körfez Limanlarına Çapraz Ticaret hizmeti sağlıyor.

 

 
 
© 2014 Arkas Denizcilik ve Nakliyat A.Ş. - Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları ARKAS'a aittir.
İzinsiz kullanılamaz. - Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ